Perşembe, 09 Mart 2017 16:13

Romatizma Hastalığına Ne İyi Gelir?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Romatizma Hastalığına Ne İyi Gelir?

Özellikle kış aylarında kendini çok belli eden hastalıklardan bir tanesi de romatizma hastalığıdır. Kas ve eklemlerin ağrıması ile kişide bitkinlik aratır. Romatizma hastalığı olanlar hangi bitkileri tüketerek bu ağrıyı azaltabilir. Enginar; vücuttaki zehri atmaya yardımcı olur. Domates; mükemmel bir C vitamini deposudur. Kemiklere kuvvet verip rahatlamayı sağlar. Fasulye; romatizma ve böbrek hastalıkları olan sıkça tüketmesi gereken besinlerden bir tanesidir.

Kerevizde romatizma hastalığı olan kişilerin bolca tüketmesi gereken besinlerden bir tanesidir. Pancar; böbrekleri çalıştırır potasyum kaynağıdır. Vücuttaki tuz oranını dengeler ve idrar yollarının düzgün çalışmasını sağlar. Hurma; içinde bulunan demir sayesinde enerji verir. Meyvelerden armut, kavun; içinde bulundurduğu vitamin sayesinde kireçlenme ve romatizmaya çok iyi gelir. İçinde ki A vitamini sayesinde sizi güçlü kılar mutlaka bu meyveleri sıkça tüketmeye özen gösterin. Frenk üzümü; özellikleri yaprakları romatizma hastalığına çok iyi gelir. Biberi ağrıyan eklem yerinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Bu şekilde kan dolaşımı hızlanır. Biber çoğu ağrı kesici krem içinde kullanılır. Tahıl; romatizma ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

Kekik, kan damarlarını genişletip kişinin rahatlamasını sağlar. Zencefil; romatizma ağrılarına ve acılarına iyi gelir. Kuşkonmaz içinde bulunan E vitamini sayesinde vücutta kalan zararlı atıkları atar, karaciğer ve böbreklerin daha rahat çalışmasını sağlar. Bazı bitki çayları da romatizma ağrılarına iyi gelmektedir. Bunlar; melisa, papatya  ve anason bitkileridir. Gün içinde bir ya da iki kere içmek size iyi gelecektir. Omega 3 yağı da eklemleri rahatlatır. Yemeklerinizi yaparken içine kekik, zencefil, biber katarak ağrılarınızın azalmasına yardımcı olabilirsiniz bunlar ile beraber mutlaka üstünüzü sıcak tutmanız gerekir özellikle de ayaklarınızı sıcak tutmaya özen gösterin.

Okunma 2980 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik