Perşembe, 09 Mart 2017 15:38

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hem ucuz olması hem de hiçbir yan etkisinin bulunmaması nedeniyle doğal yağların kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Hem sağlık için hem de güzellik ve cilt bakımı için kullanılan bu yağların birçok faydası bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı en çok kullanılan doğal yağlardandır.

Hindistan cevizi yağının bilinen en önemli özelliği metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Diğer bir önemli özelliği ise anne sütünü arttırıcı etkisidir. Bu özelliğinden dolayı emziren annelere tavsiye edilen Hindistan cevizi yağı, cilde masaj yaparak uygulandığında da cildin nemlenmesini ve rahatlamasını sağlar. Ayrıca cildi ölü hücrelerden arındıran Hindistan cevizi yağı hücrelerin yenilenmesini sağlar ve daha yumuşak ve canlı bir cilde sahip olmaya yardımcı olur. Bunların yanı sıra çatlakların, kırışıklıkların ve pullanmaların da yok olmasını sağlayan Hindistan cevizi yağı, cilt kuruluğundan dolayı ortaya çıkan kaşıntıyı da yok eder. Özellikle hamilelik döneminde ortaya çıkan çatlakların yok olmasını sağlayan Hindistan cevizi yağı, dudak çatlakları için de bire birdir. Aynı zamanda doğal bir anti bakteriyel olan Hindistan cevizi yağı vücudu mikroplara karşı korur.

Hindistan cevizi yağı suyla karıştırılıp gargara yapıldığında ağızdaki mikropların yok olmasını da sağlar ve ağız kokusunu önler. Ayrıca kötü kokuların oluşmasını da engelleyen Hindistan cevizi yağı, makyaj temizliği için de kullanılabilir. Özellikle göz makyajını temizlemek için kullanılması tavsiye edilen Hindistan cevizi yağı, gözaltı morluklarının da yok olmasına yardımcı olur.

Okunma 3021 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik