Cuma, 17 Şubat 2017 00:00

Yüksek Şeker Nasıl Düşürülür?

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Şeker hastalığı kandaki glikoz miktarının sürekli yüksek değerlerde seyrettiği doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan kronik bir hastalık türüdür. Şeker hastaları doktorlar tarafından takibe alınarak sürekli kullanmaları gereken birtakım ilaçları ömürleri boyunca kullanmak durumundadırlar. Ancak bazı bitkisel tedavilerle ya da uygulanan diyetlerle şeker seviyesi dengelenebilir hatta düşürülebilir. Bugün sizin için araştırdığım bu yöntemlerden bahsedeceğim.

Tip 1 Diyabet:
Vücut insülin üretmez. Hastalık genelde 10-20 yaş aralığında ortaya çıkar. Korkulması gereken bir durum değildir. Düzgün ve sağlıklı beslenme ile uzun yıllar yaşanılabilir. Hastalığın öğrenildiği andan itibaren kabuk tarçın tüketilerek şeker dengelenebilir.

Tip 2 Diyabet:
Vücut az miktarda insülin üretir. Kişiler genelde 40 yaşından sonra hasta olurlar. Bu hastalığın tedavisi için en önemli adım sağlıklı bir şekilde kilo verilmesidir. Karatay diyeti uygulanabilir.
Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu'nun bu konuda birçok bitkisel tavsiyesi vardır. Çörek otu kürü uygulanabilir. Yöntemi şöyledir; her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı havanda dövülmüş çörek otu, 1 tatlı kaşığı mahlep, 1 çay kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı yoğurt karıştırılarak yenir. Kür ilk 3 ay her gün, ardından haftada 2 gün boşluklar verilerek yapılmalıdır.

İkinci olarak lahana kürü uygulanabilir. Yöntemi şöyledir; beyaz lahananın dışında kalan 4-5 yaprağı yarım litre suda kaynatılıp sabah akşam açken yenilmelidir.

Son olarak maydanoz kürü uygulanabilir. Yöntemi ise şöyledir; 14-15 adet maydanoz, yarım limonun suyu ve 1 bardak su mutfak robotundan geçirilir. 15 gün sabahları aç karnına içilir, 5 gün ara verilir, tekrar 15 gün aynı yöntem uygulanır. Kolesterol için birebirdir. Şeker hastalığıyla beraber yükselen kolesterol rahatça düşürülebilir. Ancak uygularken normalden daha fazla su içilmelidir.

Okunma 5930 defa

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik