Perşembe, 09 Mart 2017 16:00

Kronik Baş Ağrısı Nedir ve Belirtileri

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Kronik Baş Ağrısı Nedir ve Belirtileri

Baş ağrısının devamlı hale gelmesi bir nevi kronikleşmesi kronik baş ağrısı olarak tanımlanır. Genellikle bayanlar da görülen bu hastalık son derece rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir.  Kronik baş ağrılarının yoğun stres altında olan, iş ortamı stresli olan ve ailevi ortamda stres altında yaşayan insanlarda görülme oranı oldukça fazladır. 

Kronik baş ağrıları genel olarak psikolojik sebepler ile görülmektedir. Gerilim, stres ya da korku baş ağrılarına yol açar ve bu durum gittikçe kronikleşir.  Kronik baş ağrılarının birden çok etkeni olabilmek ile beraber birden çok da çeşidi bulunmaktadır. Kronik baş ağrılarının etkeni olarak, beyinde gelişen bazı durumlar ve bu durumun beyni olumsuz etkilemesi, kronik baş ağrısının en belirgin belirtisidir. Bunun haricinde sürekli stres altında olmak ve hiç sevmediğiniz ya da istemediğiniz işleri sürekli yapmak zorunda olmanız da kronik baş ağrısının belirtileri arasında yer alır.

Kronik baş ağrıları ilk başlarda nöbetler halinde gelir ve daha sonra yani ilerledikçe her gün geçmeyen ağrılar oluşur. Bu durumda sadece şiddeti değişir. Bazı durumlarda şiddetlenir iken bazı durumlarda ise azalır. Bu durumda olan insanların çoğu çok fazla uykusuzluk çeken insanlardır. Uykusuzluk sorununun yanı sıra huzursuz ve sürekli sinirli olan yapıları vardır. Bu durumda olan insanların genel itibari ile psikolojik sorunları da bulunabilir. Çok stresli olan insanlar genel de uyuyamaz ve uykusuzluğun getirdiği olumsuzlukları da hayatının geri kalanına yayabilir.

Sonuç olarak baktığımızda ise kronik baş ağrısı öncelikle beyinde oluşan bazı semptomların sağlıksız olması ya da çok fazla stresli ortamlarda bulunulması ile başlamaktadır. Böyle devam eden bir durumda çoğu hasta işe yaramasa da ilaç içer ve bu ilaçlar ilerledikçe bağımlılığa yol açar.

Okunma 2970 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik