Perşembe, 09 Mart 2017 15:55

Kemik Erimesi Tedavisi Nasıl Olur?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Kemik Erimesi Tedavisi Nasıl Olur?

Kemik erimesinin nedenleri; bel ağrısı, boyun kısalması, el bileği, kırıklar. Kemik erimesi kırklı yaşlarda başlar. Menopoz sonrası daha fazla görülme ihtimali vardır. Kalsiyum almak çok önemlidir. Çünkü kalsiyum alınca kemik güçlenir. D vitamini almak çok önemlidir. Fiziksel olarak kasılmalar meydana gelir, kaslarda kasılma olur. Kemik erimesi süt ürünlerinde değil sadece yeşil yapraklı olan sebzelerde bulunur. Günlük olarak bir bardak süt, bir dilim peynir, 1 kase dolusu yoğurt, yeşil yapraklı sebze tüketin. D vitamini güneşte de vardır.

Protein alın fakat çok da fazla tüketmeyin çünkü fazla protein tüketmek idrarla atılımı kemiklerde güç kaybına neden olur. Çok fazla tuz olan yemek tüketmemeye özen gösterin çünkü kemik kaybına neden olur. Çok fazla kahve, çay, sodalı içecek içmek kemik erimesini hızlandırır. Bu yüzden bu tür içeceklerden uzak durulmalıdır. Kemik erimesi için tedavi yöntemleri; ilaç kullanarak tedavi edile bilinecek bir hastalık değildir. Öncelikle yeterli ve dengeli beslenilmesi gerekir. Mutlaka kemiklerin güçlenmesi için spor yapılmalıdır. Özellikle D vitamini alınmalıdır.

Gün ışığında günlük olarak 20 dakika kalınması gerekir. Ani hareketler yapılmamalı ve kemiklerin güçlenmesi için kesinlikle çok iyi beslenilmesi gerekir. Bu tedavi süreci boyunca kişiler sabırlı olmalı ve doktorun söylediklerini harfiyen yerine getirmelidirler. Bilim adamları bu hastalık üzerinde araştırmalarını sürdürüyor ve bunun için bir aşı üzerinde duruyorlar. Yakın zamanda bu aşıyı piyasaya sürmeyi düşünüyorlar.

Okunma 3110 defa

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik