Perşembe, 09 Mart 2017 16:03

Mide Bulantısı Neden Olur?

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Mide Bulantısı Neden Olur?

Mide bulantısı, sık sık yaşanılan kendimizi kötü hissetmemize neden olan bir histir kusmak ile kusmamak arasında gelip giden bir durumdur. Mide bulantısı bir hastalık değildir ama bir hastalığının oluşmasının nedeni olabilir ya da daha önceki bir hastalığınızın nedeni olabilir. Mide bulantısına ne neden olur. Öğrenelim

Mide bulantının nedenlerin biri mide sorunlarıdır, midenin sindirim problemleri midenin hassasiyetidir.

Başka bir neden, üşütmeye karşı oluşan bir sorundur aniden değişen mevsim değişmeleri havanın kararsızlığına bağlı olarak oluşan sorunların mide bulantılarına neden olur.

Hamilelik, özellikle aklımıza ilk gelen şey hamileliğin başlangıcı olarak anlaşılan bir durumdur hamilelikte en çok yaşanılan sorunların başında mide bulantıları gelir.

 Koku, farklı kokulara bağlı olarak oluşan mide bulantıları vardır, bazen çok güzel bir koku bile midenin kötü olmasına neden olur ama genellikle kötü kokular ter, bozulmuş yemek kokuları, havasız kalan ortamlarda midenin kötü olmasına neden olur.

Yol tutması, uzun yolculuklarda hemen hemen hepimizin başına gelen bir durumdur.

Açlık, bazen farkında olmasak bile uzun süre yemek yenilmediği zaman midede bulantının oluşmasına neden olur.

Yemekler, yağlı, tuzlu, şekerli tatlılar da midenin bulanmasına neden olur.

Stres, depresyon gibi sağlık sorunları da sık sık midenin bulanmasına neden olur bu durumlar da kişi uzmanlardan yardım almalıdır.

İntihap, vücudunun herhangi bir bölgesinde oluşan intihabın neden olup mide bulantıları özellikle diş intihabı, kulak intihabı, oluşan yanıklar ve kesiklere bağlı olarak oluşur.

Migren, son yıllarda çalışma hayatının yoğunluğuna, çocuk bakımı gibi bazı nedenler hem erkek hem de kadında sıkça migren rahatsızlığı olmaktadır migrene bağlı olarak midede bulantısı oluşur.

Apandisit, midenin sık sık bulanmasına neden olur apandisit sorunları yaşayan kişilerde.

Okunma 3274 defa

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Hastalıklar

Anne ve Çocuk

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Yaşam

Yemek Tarifleri

Moda ve Güzellik